Vira Bismillah

Her zaman birsey olmak istedim. Nasıl birşey hiç bilemedim ama birşey işte. Belki önemli olabilmek ama değil öyle değil. Fayda sağlayabilmek sadece. Yaşadığım yere, çevremdeki insanlara, sevdiklerime, sevenlerime, geçmişime ve dahi geleceğime fayda sağlayabilmek.

Ruhumda derin uçurumlar açan mesele bu.

Bazen yazmak istedim bazen çizmek bazen koşmak bazen uçmak. Bir şekilde hitap etmekti niyetim insanlara. Şekil belki farklılık gösterdi, zamanla değişti ama hitabın özü ve hedefi asla değişmedi.

Sadece konuşan biri olmadım asla, adım atan olmaya gayret gösterdim, Rabbimin izniyle daima.

Şu anda yazmayı seçtim. Belkide yazmaya mahkum oldum bilmiyorum. Belki elimden gelebilecek şeyler bu kadar. Rabbim hayır niyetimi cümle aleme amele çevirsin İnşaallah. Şimdi istediğim kıyamet saatinin her an yaklaştığı şu an değişen dünya girdabında kaybolmamak; özümü, benliğimi, dinimi unutmamak, unutanlara hatırlatmak, girdaba kapılanları çekip kurtarmak... Nasıl bilmiyorum. Çıktığım bu yolda Rabbimin izni ve yardımı, Rabbimden sonra en büyük destekçim olacağına inandığım, bu dünyadaki diğer yarım olan karımın desteği ve yanımda duruşuyla şimdilik yazarak. 

Yüce Rabbim kapılar açsın ve o kapılardan geçebilmeyi bu günahkar kuluna nasip etsin İnşaallah...Yorumlar